تناسب اندام

in تناسب اندام

تناسب اندام 

تناسب اندام

بدون شک یکی از شیرین ترین چیزها برای هر کس ، تناسب اندام است. هیچ کس از تناسب اندام بدش نمی آید. اما به قول معروف باید سختی کشید تا به آسانی رسید و پیرو این حرف، رسیدن به تناسب اندام مورد نظر، به راحتی دست نمی آید و نیازمند تلاش، صرف وقت و هزینه است.

شاید برایتان به طور اشتباه جا افتاده باشد که تناسب اندام به معنی لاغری است. اما نه. تناسب اندام هم شامل لاغری و هم چاقی می شود. بدین معنی که افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق اند قصد کاهش وزن و رسیدن به اندام مورد نظر را دارند و کسانی که لاغری مفرط و کمبود شدید وزن دارند نیز، به دنبال افزایش وزن و نیز چاق شدن هستند.

تناسب اندام برای این دو گروه صادق است. صرف وقت برای تناسب اندام از آن جهت است که رسیدن به اندام دلخواه نیازمند ورزش های پی در پی و منظم و روزانه است و این امر، طبیعتا وقت زیادی می گیرد. گاهی مجبور هستید برای رسیدن به اندام مورد نظر، هزینه های زیادی را نیز صرف کنید بدان جهت که شاید مجبور باشید از مکمل های غذایی گران قیمت استفاده کنید و یا برای افزایش یا کاهش وزن از مواد غذایی گران قیمت را مصرف کنید. این امر موجب شده که هر کسی به فکر راه حل علمی برای تناسب اندام نباشد و بیشتر، تناسب اندام میان سلبریتی ها و افراد مشهور و غنی جهان به چشم می خورد. چرا که این افراد برای تناسب اندام راه حل علمی و البته گران قیمت را انتخاب نموده اند و با استفاده از مکمل های گران قیمت و ورزش با دستگاه های خاص، به تناسب اندام رسیده اند.

همان مقدار که رسیدن به تناسب اندام مشکل است، همان اندازه نیز باقی ماندن در شرایط مطلوب تناسب اندام نیز مشکل است و در درجه اول نیاز مند قدرت اراده و بعد از آن مجددا نیاز مند صرف هزینه های زیادی است. در کل برای دستیابی به اندام مطلوب باید اراده، وقت، هزینه و تلاش را با هم صرف کنید تا در زمان مطلوب به اندام مورد نظر خود دست پیدا کنید. البته لازم به ذکر است در صورتی که از پس هزینه های آن بر نیایید ولی قدرت اراده بالایی داشته باشید چیزی از کیفیت کار شما کم نخواهد شد و فقط در مدت زمان طولانی تری به تناسب اندام می رسید.

 به تازگي باشگاه هاي بدن سازي و تناسب اندام مجهز به تجهيزات جديدي شده اند كه با آنها تناسب اندام به سادگي و بدون زحمت حاصل می شود و بسیار راحت تر از گذشته مي توان به تناسب اندام مورد نظر رسيد. از جمله اين تجهيزات مي توان به دستگاه هايي اشاره كرد كه فرد تنها كاري كه بايد انجام دهد اين است كه درون دستگاه بايستد و بقيه كار را به دستگاه واگذار كند. تنها زحمتي كه فرد بايد به خود بدهد رعايت رژيم غذايي است از اين بابت كه رسيدن به تناسب اندام تنها با فعاليت هاي درون باشگاه بدن سازي، ميسر نمي شود و رژيم غذايي نيز باعت به طور كامل رعايت شود. هر چند اين تجهيزات اثر بخشي تجهيزات قبلي را ندارند اما به كار سرعت مي بخشند.

 

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
 
شعبه 1 (نیاوران) 26104250-021 | 26104251-021
 
شعبه 2 (شهرک غرب) 88374945-021
 
موبایل 09128887546  
 

تناسب اندام 

کاهش سایز

برای کاهش سایز باید چند نکته را همیشه به آنها توجه داشت که مورد توجه متخصصین نیز هست. اولین نکته این است که برای کاهش سایز باید تا حد امکان به انجام ورزش های هوازی بپردازید. این ورزش اگر روزی بین نیم تا یک ساعت باشد، در طولانی مدت بهترین نتیجه را می دهد. از دیگر عوامل مهم برای کاهش سایز و لاغری انجام تمرینات ورزشی با توپ است که برای مثال می توان تمرین حرکت پلانک با توپ اشاره کرد. چون در سنین بالا در هر سال دویست گرم از عضله های بدن از دست می رود برای همین پزشکان توصیه نموده اند که روزی بین نیم تا یک ساعت نیز به تمرینات عضله سازی بپردازید. برای کاهش وزن باید از مواد غذایی نظیر نان سفید و ماکارونی و غذا هایی استفاده کرد که میزان میوه و سبزیجات در آنها زیاد باشد. برای کاهش سایز ورزش هایی نظیر شنا، اسکات و لانژ توصیه می شود.

استفاده از کربوهیدرات نیز در کاهش سایز نقش بسزایی دارد .

محققان معتقدند افراد چاق، بیشتر به دیابت دچار می شوند و زودتر از دنیا می روند. همین دلایل کافی است تا از پژوهشگران کمک بگیریم و به شما در از بین بردن و سوزاندن چربی های دور شکم تان کمک کنیم. برای داشتن شکم بزرگ، حتما نباید وزن تان زیاد باشد و چاق باشید. کافی است سبک زندگی نامناسبی را انتخاب کنید و حتی به اشتباه برای کاهش سایز برنامه ریزی کنید تا کمر شلوارتان هر روز برای شما تنگ تر شود. اما نگران نباشید؛ پژوهشگرانی که در مورد خطرات شکم چربی شکمی به شما هشدار می دهند فکر همه جا را کرده و راه های ساده ای را برای کم کردن اندازه دور شکم و پهلوهای تان پیدا کرده اند. 

برای کاهش سایز دور شکم کار شما بسیار سخت است چرا که برای کاهش سایز در آن ناحیه باید چربی های ناحیه شکم را بسوزانید و چربی های شکم به راحتی و در مدت زمان کم نمی سوزند. پس برای کاهش سایز دور شکم ورزش های سخت هوازی و رژیم های سخت و ارده و پشتکار بالایی نیاز است چرا که یکی از سخت ترین حرکات ورزشی را نیاز دارد .

این تمرینات شامل دویدن طولانی مدت روی تردمیل و برای رژیم غذایی، پرهیز از هرگونه ماده چرب و یا شیرین است.

در نهایت می توان گفت تمرینات مورد نظر برای کاهش سایز دقیقا مشابه تمرینات کاش وزن و چربی سوزی است .

كاهش سايز مخصوصاً در نواحي شكم وقتي صورت مي پذيرد كه تمامي تمرينات هوازي انجام شده به طرز مطلوب خود و زير نظر يك مربي حرفه انجام شود. وقتي شما سر خود اقدام به كاهش وزن و كاهش سايز مي كنيد ممكن است اولين راهي كه به ذهنتان خطور كند، رژيم غذايي باشد. نا گفته نماند که رژيم غذايي به تنهايي، از زيان آور ترين راه هاي كاهش وزن و كاهش سايز است. بديهي است كه بدن شما در يك زمان به تمام مواد غذايي نياز دارد. حال زماني كه اين مواد غذايي به بدن شما نرسد اثرات نا مطلوبي را در پی خواهد داشت. از اين حيث است كه گفته مي شود كاهش سايز فقط زير نظر مربي حرفه اي!