ترک ورزش چه آثاری روی بدن خواهد داشت؟

احتمالا شما هم به دلایل مختلفي مثل بي انگيزه شدن، مهماني هاي پشت هم، صدمه و آسيب و يا تداخل برنامه هايتان، مجبور شده باشید در روال تمرین منظمتان ايجاد وقفه نماييد. چنین شرایطی آن هم در حالی‌که قبلاً روال تمریناتتان منظم بوده است، بیش از حد تصورتان بدن، ظاهر و احساس‌تان را دست‌خوش تغییر خواهد کرد.

ادامه مطلب

۵ شیوه ذهنی جهت بهبود تناسب اندام

اگر فرد بخواهد یک سری تفکرات بنیادین را در ذهن خود تغییر دهد، باید این کار را در کمال آرامش و به سادگی انجام دهد. در اینجا ۵ راهکار را به شما معرفی میکنیم تا با استفاده از آن به راحتی بتوانید ذهن خود را با برنامه تناسب اندام تطبیق داده و وزن دلخواه خود را بدست آورید

ادامه مطلب

غده‌ای کوچک با تاثیری بزرگ‌

‌تیروئید، غده‌ای کوچک در ناحیه گردن انسان است که علی‌رغم کوچکی، به واسطه ترشح هورمونی به‌نام تیروکسین، کارهای بزرگی در بدن بر عهده ‌دارد؛ از رشد و تکامل مغز گرفته تا تاثیر بر رفتار، سیستم متابولیکی و ...

ادامه مطلب

فیتنس

فیتنس

شايد يكي از مهمترين تفريح همراه با ورزش براي افراد بويژه امروزه در ايران، ورزش بدنسازي باشد.  افرادي كه به اين ورزش رو مي آورند در ابتدا عموماً تفاوتي بين رشته هاي مختلف ورزش بدنسازي نمي بينند.  اما بايد گفت كه اينطور نيست. بدنسازي شامل رشته هاي مختلف نظير فيتنس ، بادي بيلدينگ ، بادي كلاسيك و ... است.

ادامه مطلب

نشانه های متابولیسم پایین یا بالا

متابولیسم یکی از چندین راهی است که حیوانات و گیاهان بدن خود را به وسیله آن تنظیم میکنند. اگر متابولیسمی در کار نبود، دمای بدن یا سطح انرژی بدنمان نیز ثابت و پایدار نبود. گاهی اوقات سطح متابولیسم دچار تغییر یا افت و خیز میشود. دلیل این امر میتواند مسائل ژنتیکی یا سبک زندگی و یا یک سری از بیماری ها باشد.

ادامه مطلب

بدنسازی | بدن سازی

بدنسازی

امروزه شور و شوق استفاده از تجهيزات ورزشي بدنسازی يكي از عيان ترين مواردي است كه در ايران به چشم مي خورد. شايد ده سال پيش ، اين شور و شوق به اين اندازه نبوده اما امروز ، با توجه به تاسيس باشگاه هاي بدنسازی بسيار مجهز و شيك ، مكمل هاي بدن سازیفراوان ، اين انگيزه را در مردم ايجاد كرد و آن ها را به سوي باشگاه هاي بدنسازی كشاند.

ادامه مطلب

کاهش وزن

کاهش وزن

کاهش وزن

کاهش وزن یکی از راه های موثر برای داشتن اندامی زیبا است و در واقع می توان گفت یکی از اصلی ترین موارد است.

ادامه مطلب

عدم تعادل هورمونی

آیا احساس میکنید پف کرده اید و زودرنج شده اید؟ شاید دلیل عدم تعادل در هورمونهای شما باشد؟! هورمونها پیامرسانهای شیمیایی هستند که روی نحوه عملکرد ارگانها و سلولهای شما تاثیر میگذارند. تغییر در سطح انرژی در بدن در دوره های مختلف مثلا در زمان پریود T بارداری یا یائسگی طبیعی است. اما بعضی داروها و مسائل مربوط به سلامتی ممکن است باعث بالا یا پایین رفتن این سطوح شود.

ادامه مطلب

ورزش برای مبارزه با سلولیت

ورزش برای مبارزه با سلولیت 

ورزش هایی که پاها را به کار می‌اندازند در الویت قرار دهید، ورزش هایی مانند دو، شنا، تنیس و...، مهم ترین نکته این است که این ورزش ها را به طور منظم انجام دهید.

ادامه مطلب

نقش ورزش در سلامت زنان

فعالیتهای ورزشی منظم به همراه تغذیه مناسب می تواند در بالابردن ضریب سلامت زنان و پیشگیری از بیماریها که از علل عمده مرگ و ناتوانی آنها در سراسر دنیا است ، مؤثر باشد. 

ادامه مطلب

فرایند کاهش وزن

وقتی که قصد سفر می کنید، مطمئناً باید مقصدی مناسب و دست یافتنی برای سفر خود تعیین کنید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید به مقصد معین برسید. کم کردن وزن نیز از همین قانون پیروی می کند. در صورتی که می خواهید به وزن ایده آل خود برسید باید واقع بین باشید.

ادامه مطلب

تناسب اندام

تناسب اندام 

تناسب اندام

بدون شک یکی از شیرین ترین چیزها برای هر کس ، تناسب اندام است. هیچ کس از تناسب اندام بدش نمی آید. اما به قول معروف باید سختی کشید تا به آسانی رسید و پیرو این حرف، رسیدن به تناسب اندام مورد نظر، به راحتی دست نمی آید و نیازمند تلاش، صرف وقت و هزینه است.

ادامه مطلب

سلامت روانی

سلامت روانی به نحوه تفکر، احساس و عمل اشخاص بستگی دارد. به طور کلی افرادی که از سلامت روانی برخوردار هستند، نسبت به زندگی نگرشی مثبت دارند و آماده برخورد با مشکلات زندگی هستند، در مورد خود و دیگران احساس خوبی دارند و در محیط کار و روابطشان مسئولیت پذیر می باشند.

ادامه مطلب

ورزش با دستگاه | نرمش

نرمش

انجام نرمش مهمترین اقدام برای فردی است که قصد لاغری و چربی سوزی و کاهش وزن را دارد. نرمش ها باید به گونه ای باشد که بهترین تاثیر را در بدن فرد بگذارد. و این امر زمانی موجب لاغری می شود که تمامی نرمش ها به طور صحیح مداوم و پی در پی و روزانه انجام شود.

ادامه مطلب

رژیم غذایی و درمان کیست

رژیم غذایی و کاهش وزن در درمان کیست تخمدان 

بیماری کیست تخمدان در اکثر خانم ها شایع است، اگر این بیماری درمان نشود می تواند مشکلات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد بنابراین برای درمان این بیماری سعی کنید رژیم غذایی خود را عوض کنید.

ادامه مطلب

تغییر تفکر = لاغری

چگونه می توان با تغییر تفکر ، لاغر شد ؟!

داشتن «تفکری آرامش‌بخش و صلح‌آمیز» در رابطه با بدن‌مان، بسیار مهم و ارزشمند است.

ادامه مطلب

ارتباط ازدواج با اندازه شکم آقایان

هنوز چند ماه بیشتر از ازدواجش نگذشته، اما شكمش نسبت به روزهای قبل از ازدواج چند برابر بزرگ‌تر شده است، جالب آن‌كه دوستان و اقوامش هم می‌گویند این اتفاق بعد از ازدواج طبیعی است و همه مردان ایرانی بعد از ازدواج، شكمشان بزرگ‌تر می‌شود.

ادامه مطلب

10 دلیل کاهش وزن

کاهش وزن می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد وقتی شما از نظر روحی و روانی آماده ی آن نیستید. جنبه روانی برای کاهش وزن کاملا بستگی به یادگیری ، برنامه ریزی و داشتن راه کار مناسب دارد.

ادامه مطلب