بدنسازی | بدن سازی

in تناسب اندام

بدنسازی

امروزه شور و شوق استفاده از تجهيزات ورزشي بدنسازی يكي از عيان ترين مواردي است كه در ايران به چشم مي خورد. شايد ده سال پيش ، اين شور و شوق به اين اندازه نبوده اما امروز ، با توجه به تاسيس باشگاه هاي بدنسازی بسيار مجهز و شيك ، مكمل هاي بدن سازیفراوان ، اين انگيزه را در مردم ايجاد كرد و آن ها را به سوي باشگاه هاي بدنسازی كشاند.

 

از ديگر عوامل آن ميتوان به ارائه پكيج هاي مخصوص بدن سازیبا بهترين نتيجه در كترين زمان اجرا كرد. طبيعتاً براي استفاده از مكمل هاي بدن سازی نزد مربي خود مي رويد و از او مي خواهيد كه براي بدنسازی ، پكيج مناسبي را براي شما ارائه كند. مربي بدنسازی شما نخست برنامه غذايي شما را تنظيم و سپس به مكمل ها و پكيج هاي خاص ارائه مي كند. پكيج هاي خاص بدن سازی كه حاوي گلوتامين ، كراتين و... مي باشد. پكيج هاي بدن سازی با قيمت مناسب خودش باعث شده تا افراد زيادي بدون اينكه آن طور كه بايد زحمت بكشند ، بدن خود را همان طور كه دوست دارند شكل و فرم دهند. 

حالا امروز ديگر رفتن به باشگاه بدنسازی صرفاً براي انجام ورزش هاي سنگين و طاقت فرسا نيست بلكه براي انجام لحظاتي ورزش هوازي ، كار با وزنه و بعد از آن نوشيدن يك نوشيدني خنك و مقوي و سپس مراجعه به به استخر مجموعه و لحظاتي ريلكسيشن در آنجا مي باشد. با همه اين حرف ها ديگر كسي نيست كه براي مراجعه به باشگاه بدن سازی احساس تنبلي و سستي كند.

شايد بتوان ايجاد باشگاه هاي لوكس با امكانات بالا را يكي از مهمترين ادله براي استقبال زياد امروزي مردم از ورزش بدنسازی شمرد.

در باشگاه های بدن سازی امروزه دیگر حداقل یک مربی در آنجا هست که به کسانی که مایل به انجام ورزش های بدن سازی هستند ، مشاوره تغذیه ، برنامه غذایی ، برنامه ورزشی و دیگر موارد مورد نیاز را یاد آور شوند. حال با اینکه لوکس بودن یک باشگاه بسیار مورد توجه است انما از طرفی شهریه بالای اینجور باشگاه های بدنسازی هم باعث شده آن طور که باید ، البته فعلا، از این باشگاه استقبال نکنند و در حال حاضر معمولا در محله های اعیان نشین شهر ها ، این گونه باشگاه ها تاسیس شده اما فعلا با حمایت همین قشر جامعه این باشگاه ها وضع خوبی دارند. افرادي نيز در باشگاه هاي بدنسازیهستند كه به محض اينكه كمي در اين زمينه فعاليت كردند و به بدن خود شكل و فرم و كمي حجم دادند ، شروع به مربي گري كرده و به خود اجازه مي دهند به افراد برنامه ورزشي و برنامه غذايي ارائه دهند. اين افراد به نوعي به ورزش بدن سازی به چشم يك بازار كار مي نگرند. از اين بابت كه با فروشندگان مكمل هاي غذايي بدنسازی قرارداد هايي بسته و اقدام به تجويز مكمل به افرادي مي كنند كه سعي در فرم دهي به بدن خود و عضله سازي دارند. از طرفي هم افرادي هستند كه حتي با راه يافتن به مسابقات مستر المپيا به خود اجازه مربي گري نمي دهند.