تغییر تفکر = لاغری

چگونه می توان با تغییر تفکر ، لاغر شد ؟!

داشتن «تفکری آرامش‌بخش و صلح‌آمیز» در رابطه با بدن‌مان، بسیار مهم و ارزشمند است.

این خیلی مهم است که درک شفاف و واضحی از اهمیت و فواید خواسته‌ی خود داشته باشید؛ در این‌صورت، به‌طور مثبتی به‌سوی تحقق‌ بخشیدن خواسته‌های خود می‌روید؛ حال آن موضوع می‌تواند کم‌کردن سایز دور کمر یا داشتن تناسب‌اندام و یا افزایش انرژی و سرزندگی باشد. درواقع در این نوع تفکر، به‌جای آن‌که از چاقی یا عدم تناسب ‌اندام و یا خستگی خود، ناراضی باشید و آن‌ها را نخواهید؛ آموزش داده می‌شوید که تمرکزتان را روی اهداف مثبت گذاشته و تصور ذهنی شفافی از آن‌ها داشته باشید. گاهی‌اوقات افرادی که می‌خواهند وزن زیادی از دست بدهند، فکر می‌کنند که این کارِ خیلی سخت و عظیمی است، بنابراین از روبه‌رو شدن با آن، وحشت می‌کنند.

بهترین تکنیک، این است که تمرکزتان را روی اهدافی در سطح متوسط بگذارید؛ اهدافی چون پوشیدن یک شلوار با یک سایز کوچک‌تر، نه بیش‌تر! وقتی به این هدف‌تان رسیدید، آنگاه به هدفی دیگر که یک گام بالاتر است، بیندیشید .
 وقتی توانستید که تصویر مثبتی از تغییرات مورد دلخواه‌تان شکل دهید، آنگاه با این تصویر به‌صورت عاطفی و هیجانی درگیر شوید. تصور کنید که به این اهداف رسیده‌اید و درنتیجه، احساس هیجان کنید.
 قدم آخر، این است که براساس همان مدلی که دوست‌دارید بشوید، عمل کنید. غذاهای سالمی بخورید که قرار است همان مدل جدید شما بخورد. در فعالیت‌هایی شرکت کنید که معتقدید همان شمای جدید که سالم‌تر و سبک‌تر است، قرار است انجام دهد. درواقع، هرکاری که نشان‌دهنده‌ی شخصی است که شما اشتیاق تبدیل‌شدن به آن را دارید، انجام دهید .

«دکتر جان بریفا»

منبع 
تهیه و تنظیم: دکتر معصومه خسروی ( مجله شادکامی و موفقیت )

http://www.3NeshanH.com