پوست در تابستان به چه مراقبتهایی نیاز دارد؟

داشتن پوستی شاداب، درخشان و سالم آرزوی همه است. پیر و جوان یا زن و مرد هم تفاوت چندانی ندارد، همه می خواهند پوستی زیباتر و سالم تر داشته باشند. در حقیقت پوست یکی از ملاک های زیبایی ظاهری است و شاید به همین دلیل بیشتر به آن توجه می شود.

ادامه مطلب

کاهش اضطراب و زیبایی پوست و مو با گلاب

گلاب از تقطیر گلبرگ های گل محمدی طی فرآیند هایی که معروف به گلاب گیری هست بدست میاد. ایرانیان باستان از قرن ها پیش مزایای گل محمدی (گل سرخ) را کشف کرده و از آن استفاده های مختلفی میکردند. برای ما نسل های جدید هم عطر گلاب همیشه یاد آور دوران خوش زندگی کودکانه و شربتهای خوشمزه و شله زرد و حلوا و… هست. تا حالا فقط شنیده بودم که گلاب برای از بین بردن منافذ پوست خیلی خوبه. ولی در این مطلب متوجه میشیم که این مایع خوش عطر چه خواص شگفت انگیزی داره.

ادامه مطلب

رازهای زیبایی و جوانی زنان دنیا

رازهای زیبایی و جوانی پوست در گوشه کنار دنیا با توجه به اقلیم آب و هوایی و تغذیه متفاوت است . همانطور که می دانید برخی کشورها زنانی با پوست زیبا و برخی دیگر با موهایی فوق العاده دارد که هر یکی راه و روشی را برای کسب این زیبایی عنوان می کنند. 

ادامه مطلب

زیبایی پوست صورت با سلنیوم

سلنیوم یکی از املاح معدنی مورد نیاز بدن محسوب می‌شود که برای حفظ سلامتی بدن ما لازم و ضروری است. سلنیوم نیز یکی دیگر از عناصر مفید برای پوست صورت است که خواص آنتی اکسیدانی و سم زدایی دارد و بهبود کیفیت پوست صورت کمک می کند. البته تاثیر آن در کنار ویتامین E بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب

مواد تشکیل دهنده‌ی محصولات مراقبت از پوستتان را بشناسید

به کار بردن کلمات سنگین و زبان علمی روی محصول مورد علاقه‌ی شما، ممکن است باعث شود که موثر بنظر برسد، اما چه تعدادی از ما واقعا می‌دانیم که تمام این اصطلاحات به چه معنایی هستند؟ ما به محصولات مراقبت از پوست نگاهی انداختیم و بعضی از مبهم ترین واژگان را انتخاب کردیم تا در مورد معنی شان صحبت کنیم.

 

ادامه مطلب

سیگار کشیدن با شما چه میکند

سیگار کشیدن پوست، موها و دندانهای شما را به شکلی تغییر میدهد که میتواند سالها به سن شما اضافه کند. علاوه بر اینها قدرت قلب و ریه ها و استخوانها و حتی باروری شما را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

ادامه مطلب

ارتباط ماساژ و ریزش مو

ماساژ از ریزش موها جلوگیری می کند !
مو از فولیکول هایی رشد می کند که داخل پوست سر قرار گرفته است. ماساژ دادن می تواند جریان خون را در این منطقه تسهیل کند و در نتیجه اثرات مثبتی می تواند داشته باشد البته اگر درست انجام شود.

ادامه مطلب