هایپوکسی، درمان لیپودما

مطالعه هایپوکسی درباره لیپودما

پزشکان متخصص، لیپودما را یکی از شایع ترین اختلالات مخصوص بانوان میدانند. بیماری لیپودما در کل به توزیع غیر متعادل چربی در بدن که منجر به ورم و درد در رانها و ساق پاها میشود گفته میشود. علل این بیماری هنوز نامشخص است اما به احتمال خیلی زیاد مربوط به اختلال در هورمونها میشود.


در گذشته تنها راه حل مبارزه با این مساله لیپوساکشن بوده. اما هایپوکسی توانسته به نتایج خوبی در زمینه مبارزه با این بیماری در خانمهایی که دچار ذخیره های چربی دردناک و نامتناسب هستند، دست پیدا کند. بدون نیاز به تیغ جراحی! در حال حاضر تحقیقاتی با هدف مقیاس گذاری میزان اثرگذاری هایپوکسی روی بدن مبتلایان به این بیماری در حال انجام است.

در ماه مارس سال گذشته، یک مطالعه سه ماهه بر روی 8 شخص مبتلا به لیپودما شروع شد که هر کدام از این افراد از آن زمان شروع به استفاده از هایپوکسی کردند. دکتر مانوئل کرنلی، مدیر CG Lympha، یک موسسه مطالعات لنفاوی در بیمارستان St. Hildegard در کلن آلمان، مسئول بررسی آزمایشهای اولیه و ارزیابی نتایج نهایی افراد تحت آزمایش هستند.دکتر کرنلی: "من به شدت علاقه مند هستم تا نتایج بدست آمده در پایان دوره را ببینم. خانمهایی که دچار این اختلال هستند بسیار در حال رنج و درد هستند و بسیاری از افراد به خاطر هزینه های بالای عمل جراحی و ریسکهای مربوط به آن از این عمل سر باز میزنند. اگر روشهای درمانی جدیدی با  هایپوکسی پیدا شوند، بسیاری از بیماران از این پیشرفت بسیار سود خواهند برد."

در سال 2010 در طی یک آزمایش علمی که در مرکز پیشگیری پزشکی هامبورگ تحت مدیریت پروفسور بامبرگر انجام شد، این نتیجه به دست آمد که چربی زدایی هدفمند از اندام به وسیله روش هایپوکسی امکان پذیر است.

روش هایپوکسی با فرمدهی به اندام، نه تنها از نظر زیبایی به استفاده کنندگان کمک میکند بلکه با افزایش فعالیت متابولیک ذخیره های چربی، جریان خون را افزایش داده و عملکرد سیستم لنفاوی را بهبود میبخشد. خانمهایی که از لیپودما رنج میبرند در آینده خواهند توانست با هایپوکسی به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.