غده‌ای کوچک با تاثیری بزرگ‌

‌تیروئید، غده‌ای کوچک در ناحیه گردن انسان است که علی‌رغم کوچکی، به واسطه ترشح هورمونی به‌نام تیروکسین، کارهای بزرگی در بدن بر عهده ‌دارد؛ از رشد و تکامل مغز گرفته تا تاثیر بر رفتار، سیستم متابولیکی و ...

ادامه مطلب

شش میوه تابستانی با شش درد و شش درمان

میوه ها جزو گروه های غذایی ای هستند که خوردنشان همواره به وسیله متخصصان تغذیه توصیه می شود و تاکید آن ها این است که میوه ها تازه و فصل باشند؛ یعنی میوه های تابستانی، در تابستان و میوه های زمستانی در زمستان خورده شوند. البته تنوع بخشیدن به رژیم غذایی نیز جزو توصیه های دیگر آنهاست زیرا میوه ها خواص ویژه ای دارند که می توان از آن ها بهره برد. این ایمیل به خواص 6 نوع از میوه های تابستانی اختصاص دارد که امیدوارم مورد توجه شما دوستان واقع شود.

ادامه مطلب

توصیه های تغذیه ای در ماه مبارک رمضان

هر ساله پس از ماه رمضان ممکن است افراد افزایش وزن پیدا کنند و یا ضعیف و دچار بیماری های گوارشی شوند . که پرخوری و بد خوری دلیل عمده این عوارض است. بنابراین مواد غذایی چون گوشت،‌ مرغ ، ماهی ،‌ لبنیات و سبزی ها باید قسمت اعظم رژیم غذایی شخص را بگیرد.

ادامه مطلب

میوه های لذت بخش تابستانی و خواص آنها

آن دسته از میوه هایی که در فصل تابستان تازه و فراوان در اختیار ما هستند، میوه های تابستانی نامیده می شوند. در فصل تابستان احساس بی اشتهایی در افراد بیشتر می شود و همین امر نیاز بدن را به دریافت مواد غذایی غنی و سرشار افزایش می دهد. میوه های آبدار و ترش به طور طبیعی در فصل تابستان ، تاثیر خنک کننده ای در بدن دارند.

ادامه مطلب

قرص آهن و خواص آن

کم خونی ناشی از فقر آهن، رایج ترین بیماری کمبود تغذیه‌ای در جهان است و در میان کودکان و زنان شایع‌تر است. این نوع کم خونی به خاطر مقدار ناکافی از آهن در رژیم غذایی، نقص در جذب آهن، از دست دادن شدید خون بر اثر جراحی یا تصادف، از دست دادن تدریجی خون از طریق عادت ماهیانه یا خونریزی از دستگاه گوارش توسعه پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

نوشیدن آب در هنگام ورزش

اگر به طور معمول ورزش‌تان حدود 60 دقیقه یا کمتر طول می‌کشد و تمرینات شدید در فضای باز با آب و هوای گرم و مرطوب ندارید، نیازی نیست که تمرینات‌تان را برای نوشیدن آب قطع کنید.

ادامه مطلب

اهمیت ویتامین‌ها برای بدن انسان

کلمه ویتامین از واژه لاتین ویتا به معنی “زندگی” برگرفته شده است. ویتامین‌ها در فرایند متابولیسم، رشد و سیستم ایمنی بدن اهمیت حیاتی دارند و کمبود آنها بدن را با بیماری‌های مختلفی روبرو می‌کند. در ادامه از اهمیت حیاتی ویتامین‌ها برای بدن انسان، اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

ادامه مطلب

نشانه های متابولیسم پایین یا بالا

متابولیسم یکی از چندین راهی است که حیوانات و گیاهان بدن خود را به وسیله آن تنظیم میکنند. اگر متابولیسمی در کار نبود، دمای بدن یا سطح انرژی بدنمان نیز ثابت و پایدار نبود. گاهی اوقات سطح متابولیسم دچار تغییر یا افت و خیز میشود. دلیل این امر میتواند مسائل ژنتیکی یا سبک زندگی و یا یک سری از بیماری ها باشد.

ادامه مطلب