غذاهای پاییزی نوش جان کنید

از دیدگاه طب سنتی هر فصل مزاج خاص خود را دارد و حتما باید سبک زندگی و غذاها نیز متناسب با فصل تغییر کند تا فرد سالم بماند و دچار بیماری های روحی و جسمی مرتبط با فصل نشود

ادامه مطلب

۵ شیوه ذهنی جهت بهبود تناسب اندام

اگر فرد بخواهد یک سری تفکرات بنیادین را در ذهن خود تغییر دهد، باید این کار را در کمال آرامش و به سادگی انجام دهد. در اینجا ۵ راهکار را به شما معرفی میکنیم تا با استفاده از آن به راحتی بتوانید ذهن خود را با برنامه تناسب اندام تطبیق داده و وزن دلخواه خود را بدست آورید

ادامه مطلب

رازهای زیبایی و جوانی زنان دنیا

رازهای زیبایی و جوانی پوست در گوشه کنار دنیا با توجه به اقلیم آب و هوایی و تغذیه متفاوت است . همانطور که می دانید برخی کشورها زنانی با پوست زیبا و برخی دیگر با موهایی فوق العاده دارد که هر یکی راه و روشی را برای کسب این زیبایی عنوان می کنند. 

ادامه مطلب

غده‌ای کوچک با تاثیری بزرگ‌

‌تیروئید، غده‌ای کوچک در ناحیه گردن انسان است که علی‌رغم کوچکی، به واسطه ترشح هورمونی به‌نام تیروکسین، کارهای بزرگی در بدن بر عهده ‌دارد؛ از رشد و تکامل مغز گرفته تا تاثیر بر رفتار، سیستم متابولیکی و ...

ادامه مطلب

شش میوه تابستانی با شش درد و شش درمان

میوه ها جزو گروه های غذایی ای هستند که خوردنشان همواره به وسیله متخصصان تغذیه توصیه می شود و تاکید آن ها این است که میوه ها تازه و فصل باشند؛ یعنی میوه های تابستانی، در تابستان و میوه های زمستانی در زمستان خورده شوند. البته تنوع بخشیدن به رژیم غذایی نیز جزو توصیه های دیگر آنهاست زیرا میوه ها خواص ویژه ای دارند که می توان از آن ها بهره برد. این ایمیل به خواص 6 نوع از میوه های تابستانی اختصاص دارد که امیدوارم مورد توجه شما دوستان واقع شود.

ادامه مطلب

توصیه های تغذیه ای در ماه مبارک رمضان

هر ساله پس از ماه رمضان ممکن است افراد افزایش وزن پیدا کنند و یا ضعیف و دچار بیماری های گوارشی شوند . که پرخوری و بد خوری دلیل عمده این عوارض است. بنابراین مواد غذایی چون گوشت،‌ مرغ ، ماهی ،‌ لبنیات و سبزی ها باید قسمت اعظم رژیم غذایی شخص را بگیرد.

ادامه مطلب

میوه های لذت بخش تابستانی و خواص آنها

آن دسته از میوه هایی که در فصل تابستان تازه و فراوان در اختیار ما هستند، میوه های تابستانی نامیده می شوند. در فصل تابستان احساس بی اشتهایی در افراد بیشتر می شود و همین امر نیاز بدن را به دریافت مواد غذایی غنی و سرشار افزایش می دهد. میوه های آبدار و ترش به طور طبیعی در فصل تابستان ، تاثیر خنک کننده ای در بدن دارند.

ادامه مطلب

قرص آهن و خواص آن

کم خونی ناشی از فقر آهن، رایج ترین بیماری کمبود تغذیه‌ای در جهان است و در میان کودکان و زنان شایع‌تر است. این نوع کم خونی به خاطر مقدار ناکافی از آهن در رژیم غذایی، نقص در جذب آهن، از دست دادن شدید خون بر اثر جراحی یا تصادف، از دست دادن تدریجی خون از طریق عادت ماهیانه یا خونریزی از دستگاه گوارش توسعه پیدا می‌کند.

ادامه مطلب